Korzyści z masażu | Dlaczego warto korzystać?

Masaż | Korzyści z masażu

Wiele osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnego wpływu, jaki może na nas mieć masaż. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym ten wpływ polega. Niektórzy korzystają z masażu, żeby zniwelować ból lub przeciążenie mięśni, są osoby, które chodzą dla relaksu, albo po prostu, żeby mieć chwilę dla siebie.

 

Masaż – dla zdrowia fizycznego

Masaż jest bardzo pomocny przy bólach lub niedogodnościach spowodowanych przez osłabione mięśnie – na przykład przy długotrwałym siedzeniu oraz po urazach. Masaż wpływa na rozluźnienie napięć oraz szybszą regenerację zmęczonych mięśni, a także zapobiega zanikom mięśni z bezczynności.

Poprawa krążenia krwi i limfy pomaga w leczeniu stanów obniżonego ciśnienia, zmniejszeniu obrzęków, a także przyspiesza przemianę materii oraz usuwa toksyny z organizmu.

Połączenie wzmocnienia mięśni z poprawą krążenia wplywa na zmniejszenie się przewlekłych stanów zapalnych tkanek oraz likwidację bólu wywołanego napięciami i przeciążeniami. Masaż jest również skuteczny w niwelowaniu blizn oraz zwiększa elastyczność stawów.

 

Masaż – dla zmniejszenia stresu

Bardzo ważną korzyścią z masażu jest pomoc w walce ze stresem. Wielu z nas zmaga się z wieloma wyzwaniami w ciągu dnia. Nie potrafimy się ‘wyłączyć’. Kiedy jesteśmy w domu, myślimy o pracy. Kiedy jesteśmy w pracy, myślimy o tym, czego nie zrobiliśmy w domu. Często tym uczuciom towarzyszy uczucie braku czasu, poczucie winy… W dłuższym okresie takie stany mogą prowadzić do problemów z zaśnięciem, do braku koncentracji oraz uczucia rozproszenia.

 

Masaż jest niezwykle skuteczną metodą biernej relaksacji. Masaż pomaga obniżyć podbudliwość nerwów czuciowych skóry, usuwa nadwrażliwość związaną ze stresem, hałasem oraz nadmierną ilością bodźców. Masaż może pomóc uśmierzyć ból głowy, szczególnie taki wywołany napięciami mięśni w obrębie barków i karku. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, chcesz się wyciszyć, odprężyć i zregenerować, to niewątpliwie masaż relaksacyjny jest bardzo zalecany jako proflaktyka walki ze stresem.

 

Masaż – dla młodego wyglądu

Masaż skutecznie likwiduje worki pod oczami, obwisłe policzki oraz uczucie nabrzmiałych opuchniętych nóg. Dzieje się tak, gdyż wykonując masaż usuwamy zrogowaciały naskórek, co ułatwia skórze oddychanie, natomiast przyspieszając krążenie krwi i limfy, zapobiegamy powstawaniu zastojów i obrzęków. Przyspieszony metbolizm komórkowy powoduje usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo pobudzone tkanki przyczyniają się do zwiększonej elastyczności skóry oraz regeneracji włokien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. A używane do masażu olejki zapobiegają wysychaniu skóry. Regularne poddawanie się zabiegom masażu poprawia koloryt skóry i jest idealną metodą wspomagania kuracji odchudzających i antycellulitowych.

 

Masaż – dla przyjemności

Chyba nikogo nie trzeba przekowanywać, że masaż poprawia samopoczucie. Dzieje się tak, gdyż masaż powoduje wydzielanie w mózgu endorfin czyli hormonów szczęścia. Masaż ma jednak więcej dobroczynnych właściwości. Systematyczne korzystanie z masażu usprawnia dopływ natlenowanej krwi najważniejszych gruczołów. To ma korzystny wpływ na przemianę materii, łaknienie, aktywność seksualną, sen oraz nasz ogólny nastrój. Masaż wyregulowuje oraz pomaga zachować równowagę organizmu. Niezależnie od wszelkich dobroczynnych wpływów, masaż wiąże się z rozgrzaniem masowanego obszaru ciała i dotykiem, a dla większości osób to jest po prostu przyjemne.

 

Masaż – przede wszystkim dla siebie

Masaż to jednak przede wszystkim możliwość zrobienie czegoś tylko i wyłącznie dla siebie. To nasz moment, kiedy możemy pobyć ze sobą, wsłuchać się w swoje ciało, zrelaksować, oddać się całkowicie kojącej muzyce, relaksującym zapachom oraz poddać się relaksującemu dotykowi masażystki. W tym czasie możemy skoncentrować się na oddechu, myśleć o przyjemnych rzeczach, przywoływac miłe wspomnienia lub skoncentrować się na tu i teraz, ćwicząc mindfulness.

 

Korzyści masażu – dlaczego korzystać?

Podsumowując, masaż wpływa na zwiększenie odporności, poprawia sen, stymuluje układ nerwowy oraz poprawia wygląd i koloryt skóry. No i dostarcza tego momentu tylko dla siebie. Czego więcej tu chcieć? Korzystajmy!!!

 

Ratanowy Hamak rezerwacje 508088024

KONTAKT

Polecane artykuły:

http://fizjoterapiaholistycznie.pl/2018/02/05/5-powodow-dla-ktorych-warto-korzystac-z-masazu/